Редактиране на „Един сън. Рупчос през 1999 г.“

Направо към: навигация, търсене

Внимание: Не сте влезли в системата. Ако направите редакция IP-адресът Ви ще бъде публично видим. Ако влезете или си създадете акаунт, редакциите Ви ще бъдат свързани с потребителското Ви име, заедно с други преимущества.

Редакцията може да бъде върната. Прегледайте долното сравнение и се уверете, че наистина искате да го направите. След това съхранете страницата, за да извършите връщането.
Текуща версия Вашият текст
Ред 19: Ред 19:
 
== Сюжет ==
 
== Сюжет ==
 
{{spoilers}}
 
{{spoilers}}
Главните герои (Кольо и дядо Диню) заспиват в пещерата под „Калугерица“. Събуждат се 65 години напред във времето - на Възкресение Христово, 1999 г. Това, което виждат е общество, в което властват братството, взаимопомощта, труда и християнските добродетели. Основно внимание авторът отделя на благоустройството и управлението на подобно бъдещо общество. Предишните голи чукари са залесени. От бедните къщи няма и следа - те са заменени от камнни двуетажни къщи. Предишното село Рупчос се е сляло с Шейтаново, Чукуркьой, Павелско, Хвойна, Малево и Оряхово, за да образуват Добростан - 25-хилядно градче. Целият град е електрифициран и чист. Построени са монжество манастири и кооперации. Благодарение на кооперациите хората в околията има овощарство, пчеларство, отглеждат се зеленчуци, добитък и риба. Железници обикалят околията, като пренасят не само хора, но и руди. Създадена е безплатна трамвайна линия от Рупчос до Оряхово. В училището на бъдещето децата са хранени, обличани, грижат се за тялото си. След завършването на общия курс от 7 години тези, които искат да продължат по-нагоре прекарват една година, като практиканти. Чрез говорящият кинематограф всеки, който пожелае може да научи всичко от което има нужда. И всичко това е напълно безплатно. Главните герои научават, че в бъдещето съществуват мобилни телефони, в които можеш да видиш лицето на този, с който говориш. С телепатията и телевизията е наравен голям научен напредък, за който само се загатва.
+
Главните герои (Кольо и дядо Диню) заспиват в пещерата под "Калугерица". Събуждат се 65 години напред във времето - на Възкресение Христово, 1999 г. Това, което виждат е общество, в което властват братството, взаимопомощта, труда и християнските добродетели. Основно внимание авторът отделя на благоустройството и управлението на подобно бъдещо общество. Предишните голи чукари са залесени. От бедните къщи няма и следа - те са заменени от камнни двуетажни къщи. Предишното село Рупчос се е сляло с Шейтаново, Чукуркьой, Павелско, Хвойна, Малево и Оряхово, за да образуват Добростан - 25-хилядно градче. Целият град е електрифициран и чист. Построени са монжество манастири и кооперации. Благодарение на кооперациите хората в околията има овощарство, пчеларство, отглеждат се зеленчуци, добитък и риба. Железници обикалят околията, като пренасят не само хора, но и руди. Създадена е безплатна трамвайна линия от Рупчос до Оряхово. В училището на бъдещето децата са хранени, обличани, грижат се за тялото си. След завършването на общия курс от 7 години тези, които искат да продължат по-нагоре прекарват една година, като практиканти. Чрез говорящият кинематограф всеки, който пожелае може да научи всичко от което има нужда. И всичко това е напълно безплатно. Главните герои научават, че в бъдещето съществуват мобилни телефони, в които можеш да видиш лицето на този, с който говориш. С телепатията и телевизията е наравен голям научен напредък, за който само се загатва.
  
 
След всички приключения главните герои се събуждат в пещерата.
 
След всички приключения главните герои се събуждат в пещерата.

Моля, обърнете внимание на това, че всички приноси към БГ-Фантастика се публикуват при условията на Лиценз за свободна документация на GNU 1.3 или по-нов (за подробности вижте БГ-Фантастика:Авторски права). Ако не сте съгласни вашата писмена работа да бъде променяна и разпространявана без ограничения, не я публикувайте.

Също потвърждавате, че вие сте написали материала или сте използвали свободни ресурсиобществено достояние или друг свободен източник. Ако сте ползвали чужди материали, за които имате разрешение, непременно посочете източника.

Не публикувайте произведения с авторски права без разрешение!
Отказ | Помощ за редактиране (отваря се в нов прозорец)