Разлика между версии на „Пину“

От БГ-Фантастика
Направо към: навигация, търсене
(hJmbeRKIviSm)
м (Форматиране и подреждане)
 
(Не е показана една междинна версия от друг потребител)
Ред 1: Ред 1:
mEKOmg  <a href="http://kqerjknacwij.com/">kqerjknacwij</a>, [url=http://xloqzcpjefqi.com/]xloqzcpjefqi[/url], [link=http://smgvwypdqpzv.com/]smgvwypdqpzv[/link], http://pvulrypchzwo.com/
+
{{Инфокутия герой
 +
| автор = Георги Илиев
 +
| поредица =
 +
| картинка =
 +
| px =
 +
| картинка-текст =
 +
| име = Пину
 +
| описание = най-изтъкнатата жена учен, жрица
 +
| асоциации =
 +
| място =
 +
| първа поява = ''„[[Теут се бунтува]]“''
 +
| още в =
 +
| бележки =  
 +
}}
 +
'''Пину''' e най-изтъкнатата жена учен от романа на [[Георги Илиев]] ''„[[Теут се бунтува]]“''.
 +
 
 +
== Описание ==
 +
 
 +
Пину е жена, на която Георги Илиев отделя не по-малко място в романа си, отколкото на другите два основни образа - [[Велмира]] и [[Левина]]. Дори повече, тъй като за нея говори с уважение не само главният герой Кантемир, но и почти всички останали споменават постиженията и&#768;. Лъчите, наречени на нейно име „лъчи Пину“, имат много приложения. Чрез тях се задвижват влакови композиции, те притежават лечителски способности и се използват за задвижването на [[Теут]] около оста и&#768;. Дори служат за пренасяне на мисли и изображения през пространството. На Пину нямаме портретно описание, както и на повечето герои на Георги Илиев, но става ясно, че е делова жена, вероятно в напреднала възраст, тъй като уважението на Кантемир, [[Сабин]] и другите учени към нея е смесено с някакво синовно чувство. Докато за останалите не е особено ясно кое точно от кого е изобретено, на нейните открития всички отдават почит.
 +
 
 +
Жената учен в образа на Пину за пръв път е описана от Георги Илиев във фантастичния роман „[[Теут се бунтува]]“ като надарена с изключителни изобретателски способности, но пък, очевидно, това за автора не върви заедно с младост и сексапил, качества, които бъдещето на фантастиката щедро ще приписва на почти всички важни женски образи в романите.
 +
 
 +
Неизяснена остава ролята на Пину като жрица в култа към Кантемир. Виждаме я начело на процесия, носеща малка прозрачна фигурка в ръка, наричана е жрица на няколко места, но авторът само е загатнал и не е извел напълно тази нишка в сюжета.
 +
 
 +
[[Категория:Измислени герои на Георги Илиев]]

Текуща версия към 19:53, 7 юли 2011

Герой на: Георги Илиев
Характеристика:
Пълно име: Пину
Описание: най-изтъкнатата жена учен, жрица
Поява в: Теут се бунтува

Пину e най-изтъкнатата жена учен от романа на Георги Илиев Теут се бунтува.

Описание[редактиране]

Пину е жена, на която Георги Илиев отделя не по-малко място в романа си, отколкото на другите два основни образа - Велмира и Левина. Дори повече, тъй като за нея говори с уважение не само главният герой Кантемир, но и почти всички останали споменават постиженията ѝ. Лъчите, наречени на нейно име „лъчи Пину“, имат много приложения. Чрез тях се задвижват влакови композиции, те притежават лечителски способности и се използват за задвижването на Теут около оста ѝ. Дори служат за пренасяне на мисли и изображения през пространството. На Пину нямаме портретно описание, както и на повечето герои на Георги Илиев, но става ясно, че е делова жена, вероятно в напреднала възраст, тъй като уважението на Кантемир, Сабин и другите учени към нея е смесено с някакво синовно чувство. Докато за останалите не е особено ясно кое точно от кого е изобретено, на нейните открития всички отдават почит.

Жената учен в образа на Пину за пръв път е описана от Георги Илиев във фантастичния роман „Теут се бунтува“ като надарена с изключителни изобретателски способности, но пък, очевидно, това за автора не върви заедно с младост и сексапил, качества, които бъдещето на фантастиката щедро ще приписва на почти всички важни женски образи в романите.

Неизяснена остава ролята на Пину като жрица в култа към Кантемир. Виждаме я начело на процесия, носеща малка прозрачна фигурка в ръка, наричана е жрица на няколко места, но авторът само е загатнал и не е извел напълно тази нишка в сюжета.