Потребител беседа:Розов
Съдържание
Списъци на Ивайло Рунев
Дали не е по-добре да са качени на едно място, нацяло, както са били в оригинал? Така, разхвърляни като отделни записи по различни статии, хем нарушават унифицирания вид на статиите, хем някак делото на Ивайло се разпарчетосва и губи... Какво мислиш? -- Григор Гачев 23:04, 13 юни 2007 (EEST)
- Списъка на Ивайло е даден с линк в статията за него, при Приноси към фантастиката, качен е на Клубния сайт и първата част съдържа 423 книги. Втората се търси.
- През 2003 г. направих нова библиография 1878-1957 г. по негови следи и взимайки впредвид кои произведения се смятат за НФ на руския НФ сайт - и моя списък набъбна на над 600 книги.Той излиза на части в "Тера фантастика", а го готвих като книга, както е на Харитонов, но сега УИКИ БГ НФ е по-важна. Тези списъци е добре да са качени на УИКИ, макар че ще има доста спорове за някои книги.
- Ти искаш една година да не се отвличаме, първо да качим всичко българско сега.
- Но рано или късно ще възникне остро въпроса, защо не отбелязваме отсега с вътрешни връзки ВСИЧКИ автори, включително и чуждите, щом са издадени на български.Така е във всички енциклопедии, например няма статия за Лем, а с него са се срещали и писали Сапарев, преди 3 дена ми разказа срещата с него Н. Гигов - безценни материали и за световната НФ.
- Темата е много сериозна, и ако прецениш, може да я отворим. Това не е разхвърляне, а пълноценна работа в крачка. Ако не - продължаваме в стария стил, а след година ще преправяме и допълваме.
- --Розов 23:35, 13 юни 2007 (EEST)
- Какво би казал тогава да взема целия списък на Ивайло и да го кача като отделна статия направо в уикито? А пък изрезките от него просто няма да ги пишем в статиите за преводачите и пр. - само каквото поддържа шаблонът за превод.
- За качването първо на всичко българско - забелязал съм, че ако проект си постави изпълнима в обозрим срок с наличните ресурси цел, обикновено или смогва, или поне успява да направи доста нещо. А ако си постави цел, неизпълнима с наличните ресурси за обозрим срок, най-често по него не се прави нищо, или пък работата върви с мравешки темпове. Затова искам да се ограничим в задачата - изкуствено, строго, но все пак да се ограничим, за да върви работата.
- А това ограничаване пак е много широко. В завършения вид на уикито в него ще има статии не само за хора, но и за всяко фантастично произведение от български автор, за всяка българска книга (издание), която съдържа фантастика от български автори, за всеки по-важен герой, място или теза от произведенията, за филмите и героите им, и т.н. Дори само това вече е толкова огромна задача, че ме е страх, че ще влезе в зоната на "прекалено големите"... Прав си, че темата за издаваното на български и от чужди автори (а и за издаваното в чужбина от български автори) е много сериозна. Но, моля те, нека засега не я отваряме, точно както и темата с качването на произведения. Нека поне малко поотметнем дори по-тясната тема, пък тогава да разширяваме. -- Григор Гачев 00:30, 14 юни 2007 (EEST)
- Разбира се качи на УИКИто списъка на Ивайло, като една от основните отправни точки на БГ библиографията. Но, понеже Ивайло нямаше много място във ФЕП, та той по неволя бая е съкратил полезната информация /преводачи, художници и др./. Затова в моя списък съм дал максималната полезна информация около всяко издание.Покрай нея списъка набъбна на 607 книги, като съм включил и някои от Категорията ПРЕДФАНТАСТИКА, каквато задължително има във всички голями НФ енциклопедии. Затова предлагам да качим и моя списък /може на моята страница или където прецениш/, като втори, разширен и дооуточнен. И да бъде база за следващи разширения и допълнения.Повтарям, не защото е мой, а защото съм допълнил съкратената от Ивайло информация.
- Обезателно трябва да има Увод /който е във Тера фантастика/, за да е ясно какво обхваща списъка на Ивайло и моя и да има по-малко спорове.
- Съгласен съм да не отваряме ЗАСЕГА темата с чуждите автори и произведенията, макар че ме сърбят ръцете за това.Прав си, че трябва да напредне работата в този по-огрраничен формат, за да се оформи колектива и стила на работата. После ще е по-лесно, надявам се. --Розов 14:55, 14 юни 2007 (EEST)
- Откъде мога да взема пълния списък? (Увода към него може би е най-добре да напишеш ти - аз не съм толкова информиран около списъка.) Ще помисля къде и как точно е най-добре да се сложи. -- Григор Гачев 20:06, 14 юни 2007 (EEST)
- Пълният списък ще ти го пратя заедно с увода в близките дни.--Розов 17:46, 15 юни 2007 (EEST)
- Откъде мога да взема пълния списък? (Увода към него може би е най-добре да напишеш ти - аз не съм толкова информиран около списъка.) Ще помисля къде и как точно е най-добре да се сложи. -- Григор Гачев 20:06, 14 юни 2007 (EEST)
Заглавие на статия
Здравей! Опитал си да ми зададеш въпрос, но малко си се бил засилил и си пропуснал завоя. Моята основна беседа се намира на Потребител беседа:Борислав. Там ти отговорих. Ти също ми отговори там, за да не се накъсва разговора. Беседата Потребител беседа:Борислав/monobook.css пак е моя, но е специално за кода, който се намира на Потребител:Борислав/monobook.css. — Борислав 19:23, 18 юни 2007 (EEST)
Харитон Генадиев
Снимката му е кръстена с име, съдържащо "1890", а под нея пише "1910 г.". Кое е вярното? -- Григор Гачев 14:34, 27 юни 2007 (EEST)
- Благодаря за забележката. Оправих го - разбира се 1890, когато е редактор на "Балканска зора".--85.130.14.124 17:48, 27 юни 2007 (EEST)
- До Григор Гачев и всички Администратори!
Интересува ме, защо нашите картинки не се откриват от световните търсачки? Например: Palnozemie.jpg , да не говорим за надписи на кирилица. --85.130.14.124 18:23, 27 юни 2007 (EEST)
Получер
Здравей, заглавието на статията се прави получерно само при първото му срещане в текста на статията, на останалите места си е с нормален шрифт. Поздрави и прощавай за дребнавостта. --Intery 22:39, 8 юли 2007 (EEST)
Благодаря ти...
...за ентусиазма . --Intery 12:17, 24 юли 2007 (EEST)
- И аз, и аз! -- Григор Гачев 14:55, 1 август 2007 (EEST)
Колекционерски хобита
Федя, описването на връзката на тези хобита с фантастиката е полезно и добре дошло, но не съм убеден, че си струва отделни статии за всяко - все пак уикито е по-скоро библиографско. Би ли ми се обидил, ако предложа да обединим тези статии в една, касаеща колекционерството във фантастиката и фендъма? (Добър вариант е и вместо това да ги поставим в обща категория.) -- Григор Гачев 14:55, 1 август 2007 (EEST)