Потребител беседа:Розов

От БГ-Фантастика
Направо към: навигация, търсене

Списъци на Ивайло Рунев

Дали не е по-добре да са качени на едно място, нацяло, както са били в оригинал? Така, разхвърляни като отделни записи по различни статии, хем нарушават унифицирания вид на статиите, хем някак делото на Ивайло се разпарчетосва и губи... Какво мислиш? -- Григор Гачев 23:04, 13 юни 2007 (EEST)

Списъка на Ивайло е даден с линк в статията за него, при Приноси към фантастиката, качен е на Клубния сайт и първата част съдържа 423 книги. Втората се търси.
През 2003 г. направих нова библиография 1878-1957 г. по негови следи и взимайки впредвид кои произведения се смятат за НФ на руския НФ сайт - и моя списък набъбна на над 600 книги.Той излиза на части в "Тера фантастика", а го готвих като книга, както е на Харитонов, но сега УИКИ БГ НФ е по-важна. Тези списъци е добре да са качени на УИКИ, макар че ще има доста спорове за някои книги.
Ти искаш една година да не се отвличаме, първо да качим всичко българско сега.
Но рано или късно ще възникне остро въпроса, защо не отбелязваме отсега с вътрешни връзки ВСИЧКИ автори, включително и чуждите, щом са издадени на български.Така е във всички енциклопедии, например няма статия за Лем, а с него са се срещали и писали Сапарев, преди 3 дена ми разказа срещата с него Н. Гигов - безценни материали и за световната НФ.
Темата е много сериозна, и ако прецениш, може да я отворим. Това не е разхвърляне, а пълноценна работа в крачка. Ако не - продължаваме в стария стил, а след година ще преправяме и допълваме.
--Розов 23:35, 13 юни 2007 (EEST)
Какво би казал тогава да взема целия списък на Ивайло и да го кача като отделна статия направо в уикито? А пък изрезките от него просто няма да ги пишем в статиите за преводачите и пр. - само каквото поддържа шаблонът за превод.
За качването първо на всичко българско - забелязал съм, че ако проект си постави изпълнима в обозрим срок с наличните ресурси цел, обикновено или смогва, или поне успява да направи доста нещо. А ако си постави цел, неизпълнима с наличните ресурси за обозрим срок, най-често по него не се прави нищо, или пък работата върви с мравешки темпове. Затова искам да се ограничим в задачата - изкуствено, строго, но все пак да се ограничим, за да върви работата.
А това ограничаване пак е много широко. В завършения вид на уикито в него ще има статии не само за хора, но и за всяко фантастично произведение от български автор, за всяка българска книга (издание), която съдържа фантастика от български автори, за всеки по-важен герой, място или теза от произведенията, за филмите и героите им, и т.н. Дори само това вече е толкова огромна задача, че ме е страх, че ще влезе в зоната на "прекалено големите"... Прав си, че темата за издаваното на български и от чужди автори (а и за издаваното в чужбина от български автори) е много сериозна. Но, моля те, нека засега не я отваряме, точно както и темата с качването на произведения. Нека поне малко поотметнем дори по-тясната тема, пък тогава да разширяваме. -- Григор Гачев 00:30, 14 юни 2007 (EEST)
Разбира се качи на УИКИто списъка на Ивайло, като една от основните отправни точки на БГ библиографията. Но, понеже Ивайло нямаше много място във ФЕП, та той по неволя бая е съкратил полезната информация /преводачи, художници и др./. Затова в моя списък съм дал максималната полезна информация около всяко издание.Покрай нея списъка набъбна на 607 книги, като съм включил и някои от Категорията ПРЕДФАНТАСТИКА, каквато задължително има във всички голями НФ енциклопедии. Затова предлагам да качим и моя списък /може на моята страница или където прецениш/, като втори, разширен и дооуточнен. И да бъде база за следващи разширения и допълнения.Повтарям, не защото е мой, а защото съм допълнил съкратената от Ивайло информация.
Обезателно трябва да има Увод /който е във Тера фантастика/, за да е ясно какво обхваща списъка на Ивайло и моя и да има по-малко спорове.
Съгласен съм да не отваряме ЗАСЕГА темата с чуждите автори и произведенията, макар че ме сърбят ръцете за това.Прав си, че трябва да напредне работата в този по-огрраничен формат, за да се оформи колектива и стила на работата. После ще е по-лесно, надявам се. --Розов 14:55, 14 юни 2007 (EEST)
Откъде мога да взема пълния списък? (Увода към него може би е най-добре да напишеш ти - аз не съм толкова информиран около списъка.) Ще помисля къде и как точно е най-добре да се сложи. -- Григор Гачев 20:06, 14 юни 2007 (EEST)
Пълният списък ще ти го пратя заедно с увода в близките дни.--Розов 17:46, 15 юни 2007 (EEST)

Заглавие на статия

Здравей! Опитал си да ми зададеш въпрос, но малко си се бил засилил и си пропуснал завоя. :-) Моята основна беседа се намира на Потребител беседа:Борислав. Там ти отговорих. Ти също ми отговори там, за да не се накъсва разговора. Беседата Потребител беседа:Борислав/monobook.css пак е моя, но е специално за кода, който се намира на Потребител:Борислав/monobook.css. — Борислав 19:23, 18 юни 2007 (EEST)

Харитон Генадиев

Снимката му е кръстена с име, съдържащо "1890", а под нея пише "1910 г.". Кое е вярното? -- Григор Гачев 14:34, 27 юни 2007 (EEST)

Благодаря за забележката. Оправих го - разбира се 1890, когато е редактор на "Балканска зора".--85.130.14.124 17:48, 27 юни 2007 (EEST)
До Григор Гачев и всички Администратори!

Интересува ме, защо нашите картинки не се откриват от световните търсачки? Например: Palnozemie.jpg , да не говорим за надписи на кирилица. --85.130.14.124 18:23, 27 юни 2007 (EEST)

Получер

Здравей, заглавието на статията се прави получерно само при първото му срещане в текста на статията, на останалите места си е с нормален шрифт. Поздрави и прощавай за дребнавостта. --Intery 22:39, 8 юли 2007 (EEST)

Благодаря ти...

...за ентусиазма :-). --Intery 12:17, 24 юли 2007 (EEST)