Разлика между версии на „БГ-Фантастика:Разговори/2007/януари“

От БГ-Фантастика
Направо към: навигация, търсене
(Предложения по промени в оформлението)
(LfbaQuwGKERRHGg)
Ред 1: Ред 1:
== Изтриване ==
+
5n1W1C <a href="http://nnsnefshooor.com/">nnsnefshooor</a>, [url=http://hkmwbgaxufod.com/]hkmwbgaxufod[/url], [link=http://ccxkjjezrlay.com/]ccxkjjezrlay[/link], http://kdaszbpvraws.com/
 
 
По инерция изтрих две страници ([[Библиотека]] и [[НФ библиотека]] - с явно лоши заглавия и рекламно съдържание. После се сетих, че всъщност тук още нямаме политика по въпроса с рекламата и ги върнах.
 
 
 
Та, на въпроса - трябва ли да има статии за библиотеки. Ако ще има, двете страници трябва да се преместят на подходящо заглавие; ако не - да се изтрият. --[[Потребител:Nk|Спас Колев]] 17:05, 10 януари 2007 (EET)
 
 
 
: Засега не се предвиждат статии за библиотеки - целта на уикито е библиографска енциклопедичност. Но пък със създаването е предвидена [[БГ-Фантастика: Вашата първа статия#Молим Ви да не създавате...|нулева търпимост към (само)реклами]]. Така че се трият на момента на хващането, без никакви обсъждания или процедури, а при повторен опит потребителят или IP-то се блокират. -- [[Потребител:Григор Гачев|Григор Гачев]] 02:19, 11 януари 2007 (EET)
 
 
 
== Област София или Софийско? ==
 
 
 
В [[Георги Райчев]] е употребено „с. Землен, Старозагорско“, а в [[Андрея Илиев]] - „гр. Елхово, Ямболска област“. Кой от двата формата е за предпочитане? --[[Потребител:Intery|Intery]] 20:49, 12 януари 2007 (EET)
 
 
 
: Административните области често са се менели като имена и обхват, така че въпросът е доста сложен. Някой да има предложения? -- [[Потребител:Григор Гачев|Григор Гачев]] 20:55, 12 януари 2007 (EET)
 
 
 
:: Като формулиране най-удачно ми се струва „гр. Елхово, Област Ямбол“, но за проблемът с разликите в обхвата нямам идеи. --[[Потребител:Intery|Intery]] 21:19, 12 януари 2007 (EET)
 
 
 
::: Попитах и един познат ми прати РЕШЕНИЕТО на Министерския съвет от 1 януари 1999 г. ЗА ОПРЕДЕЛЯНЕ НА ГРАНИЦИ, АДМИНИСТРАТИВНИ ЦЕНТРОВЕ НА ОБЛАСТИ И ОБЩИНИ, ВКЛЮЧЕНИ В ТЯХ
 
:::На основание чл. 6 от Закона за административно-териториалното устройство на Република България
 
:::МИНИСТЕРСКИЯТ СЪВЕТ
 
:::РЕШИ:
 
:::Предлага на Президента на Република България да утвърди границите и административните центрове на областите, както следва:
 
:::..........
 
:::28. Ямболска област с административен център град Ямбол, в която се включват общините: Болярово, Елхово, Стралджа, Тунджа и Ямбол.
 
:::Другият вариант е Област с административен център Ямбол, но това е доста тромаво и неприятно като звучене, затова предлагам да се придължаме към формулировката в решението на Министерския съвет и да пишем областите така: Благоевградска, Шуменска, Бургаска, Ямболска и пр.
 
--[[Потребител:Sol lam|Sol lam]] 13:32, 17 януари 2007 (EET)
 
 
 
:::: Sol lam, много ти благодаря за справката {{)}}. Ако никой друг не се обади, ще ги уеднаквя към Ямболска област, Старозагорска област и т.н. --[[Потребител:Intery|Intery]] 07:23, 19 януари 2007 (EET)
 
 
 
::::: Всъщност в момента май официалното им име е във вид Област Ямбол, а не Ямболска област (вижте например http://yambol.government.bg/). Не, че е от значение, според мен, но съм попадал на хора, които го намират за важно. --[[Потребител:Nk|Спас Колев]] 17:51, 19 януари 2007 (EET)
 
 
 
----
 
Добре, правя го Област Ямбол за по-кратко (и без това не е толкова важно, ама ми бодат очите в [[Специални:Wantedcategories|Wantedcategories]]). --[[Потребител:Intery|Intery]] 20:33, 29 януари 2007 (EET)
 
 
 
YPZ2Ub <a href="http://qixdwwlhodgm.com/">qixdwwlhodgm</a>, [url=http://qjtxnfslwjko.com/]qjtxnfslwjko[/url], [link=http://ortaghxhpjdl.com/]ortaghxhpjdl[/link], http://jdaxsunaumhh.com/
 
 
 
== Внимавайте с броя на страниците ==
 
 
 
Когато указвате броя страници в изданията, не вписвайте последната номерирана страница, а пребройте и оставащите. Например в ''"[[Светлият боец (Издателство Аргус, 2004)|Светлият боец]]"'' на [[Елена Павлова]] беше указано 238 стр. вместо 240. Можете да направите и контрол - "Формат: 60x84/16" означава 16 страници на печатна кола; при указани 15 коли това прави точно 240. --[[Потребител:Mandor|Mandor]] 14:28, 14 януари 2007 (EET)
 
 
 
Моля въведете нови статии за:
 
БГ НФ кино
 
БГ клубове
 
WEB сайтове за БГ фантастика
 
БулгаКон
 
и пр. (неподписано)
 
 
 
: Не ги знам добре, иначе да съм ги въвел. Защо не го направите вие? Съвсем просто е. Въвеждате името на статията в прозорчето "Търсене" отляво, натискате "Отваряне", системата ви казва, че няма такава статия, и ви предлага да я създадете. -- [[Потребител:Григор Гачев|Григор Гачев]] 21:38, 14 януари 2007 (EET)
 
 
 
== Банери и други подобни ==
 
 
 
Бе, аз нахално да питам, това от което най-разбирам - ПР и като цяло популяризация.
 
Идея за банери или поне някакъв текстов линк - може да се разположи на доста места и само ще увеличи и читатели и списователи ;)
 
 
 
Някой да е мислил по въпроса?
 
 
 
: Аз. И съм му сложил линк в блога си - толкова мога... Засега нямаме пари да плащаме за банери, а пък може да е добре, поне отначало, да го държим настрана от негови комерсиални ангажименти към други (включително обмен на банери)... Опитът ми показва, че в държави като България, ако нещо изкарва пари от нещо, или изглежда, че може би ги изкарва, доброволците катастрофално намаляват. -- [[Потребител:Григор Гачев|Григор Гачев]] 23:02, 15 януари 2007 (EET)
 
 
 
:: Е, човекът може би имаше предвид поставяне на банери без обратни ангажименти. Така или иначе, не е лошо да се помисли за някакво лого, защото уикито взе да става като истинско, не е някое новоинсталирано чирозче :) --[[Потребител:Nk|Спас Колев]] 19:00, 16 януари 2007 (EET)
 
 
 
::: Мислим! {{)}} -- [[Потребител:Григор Гачев|Григор Гачев]] 20:05, 20 януари 2007 (EET)
 
 
 
== Разрешения за публикуване ==
 
 
 
Къде може да се види какви разрешения за публикуване имаме? Видях опити за добавяне на корица на издание ("В епохата на Унимо"), но не намерих някаква информация по въпроса. Разделът "Получени разрешения" си стои девствено празен... --[[Потребител:Mandor|Mandor]] 10:47, 20 януари 2007 (EET)
 
 
 
: Наистина, аз определено постнах корицата на Унимо, къде е? (А.Славов)
 
 
 
:: На мястото си е, просто името на файла е с пауза, а в инфокутията беше написано с подчерта. Оправено. А Mandor имаше предвид, че тези корици може да бъдат качвани [[БГ-Фантастика: Разрешения за ползване на материали|само с разрешение на този, който държи правата им]]. Това разрешение трябва да бъде вписано с подробности при качването им (при него се вижда едно поле за описания), или на страницата с описанието за разрешенията (или нейна подстраница). Иначе рискуваме да сгазим нечии права, и или ние, или потребителите на уикито да бъдат съдени. -- [[Потребител:Григор Гачев|Григор Гачев]] 20:05, 20 януари 2007 (EET)
 
 
 
== Обсъждане на гласувания ==
 
 
 
Уикито вече навърши един месец, и събра редактори. И понеже в момента се управлява като еднолична диктатура, смятам да организирам преврат срещу диктатора (себе си {{)}}) и да се боря за демокрация. Тоест, решаване на въпроси чрез гласуване.
 
 
 
По-долу съм направил списък на нещата, които предлагам да гласуваме - вероятно и ще го допълвам по-нататък. След обсъждане, докато се постигне съгласие по една гледна точка (или по факта, че имаме различни гледни точки), ще ги поставя на гласуване.
 
 
 
=== Кой има право да гласува ===
 
 
 
Като се има предвид колко младо е уикито, и че е на ограничена тема, предлагам временен критерий: има право да гласува който има за последния месец поне десет редакции, които не са мъничета.
 
 
 
=== Какво с какво мнозинство се одобрява ===
 
 
 
* Промени в правилата за работа: 3/4 от подадените гласове.
 
* Даване или отнемане на администраторски права: 2/3 от подадените гласове.
 
* Вземане на административни мерки срещу потребител: 2/3 от подадените гласове. (Вандали могат да бъдат блокирани от администратор директно, без нужда от гласуване.)
 
* Големи промени в системата категории: 51% от подадените гласове.
 
 
 
=== Как се извършва гласуването ===
 
 
 
Текущите гласувания се обявяват на страница [[БГ-Фантастика: Гласувания]]. След изтичането на предварително обявен срок, не по-кратък от една седмица, администратор обявява гласуването за приключено, сумира гласовете и обявява резултатите.
 
 
 
При нужда от спешни действия по въпроси, подлежащи на гласуване, и невъзможност гласуването да се проведе или изчака, администратори могат да вземат решение да действат пряко. Взетото решение при първа възможост се гласува; ако не получи изискващото се одобрение, бива анулирано, и администраторът губи правата си за тримесечен срок (при повторен провал - до ново гласуване на администраторски права, но не по-малко от година).
 
 
 
=== Правила за работа ===
 
 
 
[[БГ-Фантастика: Препоръки и правила|Сегашните]] са отчасти изкопирани от Уикипедия, отчасти написани от мен. Редно е да бъдат гласувани, и евентуално допълвани.
 
 
 
=== Администратори и прочее ===
 
 
 
Към момента уикито има един [[БГ-Фантастика: Бюрократи|бюрократ]] ([[Потребител: Григор Гачев|Григор Гачев]]), и двама администратори (пак същият, и [[Потребител: Nk|Спас Колев]]). Тези номинации са дадени еднолично от мен, и е необходимо да получат колективно (не)одобрение. Също така, има крещяща нужда от още поне един администратор, по възможност дори двама. Моето предложение е [[Потребител: Intery|Intery]]; чакам и още.
 
 
 
Изискванията за администратора са:
 
* да умее много добре да работи в екип (и да търпи шантави и смотани редактори), като в същото време налага спазване на правилата
 
* да е в състояние да посвещава всеки ден по много време на уикито
 
* да има много добри технически умения в работата с него
 
* да има поне един месец, и поне 200 редакции в основното пространство тук.
 
 
 
(Спас Колев не е в състояние да отделя по чак толкова време, защото е администратор и в Уикипедия, но опитът и уменията му са ни от огромна полза - така че поставям и поддържам кандидатурата му.)
 
 
 
----
 
 
 
Честно е да предупредя - смятам да си запазя правото да бъда последна инстанция, и да се намесвам, ако реша. Може би с времето ще се откажа: опитът от Уикипедия обаче показва, че наличието на такава инстанция стабилизира нещата. Дори при нейния обем от около 5 милиона статии, и над сто хиляди редактори, на Джимбо Уелс продължава да му се налага понякога да се намеси еднолично. Така че - засега така.
 
 
 
-- [[Потребител:Григор Гачев|Григор Гачев]] 21:10, 20 януари 2007 (EET)
 
 
 
::: Моето предложение също е да съадминистрираш с [[Потребител: Intery|Intery]]. --[[Потребител:Sol lam|Sol lam]] 15:23, 21 януари 2007 (EET)
 
 
 
::: Съгласен и с двете предложения.--[[Потребител:87.126.65.197|87.126.65.197]] 20:28, 23 януари 2007 (EET)
 
 
 
:::: Аз само да уточня, че предложението за Спас Колев ми се струва подразбиращо се, но доколкото схванах, той няма време да администрира непрекъснато тук и ще го прави когато може. --[[Потребител:Sol lam|Sol lam]] 17:54, 24 януари 2007 (EET)
 
 
 
== Имам нужда ==
 
 
 
Хора, администратори, имам нужда от шаблон за статия за преводачи. Опитът ми да направя нещо подобно завърши трагично с изчезването на статията, която бях започнала и вероятно за да направя такова нещо, ще ми трябва половин ден и подробна инструкция стъпка по стъпка. Някой ще помогне ли? --[[Потребител:Sol lam|Sol lam]] 18:25, 23 януари 2007 (EET)
 
 
 
: Да се направи шаблон за статия за преводачи не е трудно. Проблемът идва от това, че често един човек е и писател, и преводач, и още други неща, и ми се иска да направя универсален шаблон. Който пък, на всичкото отгоре, не бива да е прекалено грамаден и тромав... Виждал съм в Уикипедия подобно нещо - шаблоните за класификация на биологични видове - но още го мисля как точно ще стане. -- [[Потребител:Григор Гачев|Григор Гачев]] 19:51, 23 януари 2007 (EET)
 
 
 
:: Моля те, направи ми такъв, защото в случая със статията, която направих, за [[Мария Кръстева]], тя наистина има и други творби, но не са в областтта на фантастиката, затова пък е важна личност според мен, защото е от основните преводачки на Урсула Ле Гуин, Ричард Бах, Тери Брукс и др. Т.е. тя си е чист случай на Преводач за енциклопедията, където са основните й приноси към фантастиката в България. Аз не се справям с тая част и една инфокутия не мога да си спретна. А иначе може да се направи шаблон за Писател/Преводач, като се сещам веднага, че ти и Любомир Николов сте за там. --[[Потребител:Sol lam|Sol lam]] 18:00, 24 януари 2007 (EET)
 
 
 
::: Направих - не са перфектни, но все е някакво начало. В шаблона [[:Шаблон: Инфокутия личност|Инфокутия личност]] вече могат да се влагат шаблони-вложки за различни професии, по повече от една. За повече информация виж [[:Шаблон: Инфокутия вложка писател|Инфокутия вложка писател]], [[:Шаблон: Инфокутия вложка преводач|Инфокутия вложка преводач]] и [[:Шаблон: Инфокутия вложка фен|Инфокутия вложка фен]] - там е описано как става номерът. Или погледни [[:Шаблон: Инфокутия писател|Инфокутия писател]] - той в момента се реализира по точно този начин, като вика "Инфокутия личност" и му предава вложката за писател. {{)}} -- [[Потребител:Григор Гачев|Григор Гачев]] 00:23, 25 януари 2007 (EET)
 
 
 
:::: На мен ми изглеждат перфектни. Ще ми дадеш ли е-mail на Светлана Комогорова - Комата да я питам за информация и да я въведем в енциклопедията или може би ще е по-удобно да го направиш ти, понеже я познаваш? Ще се пробвам тия дни на новите шаблони, ако успея - още днес, много ти благодаря!!!!! --[[Потребител:Sol lam|Sol lam]] 14:22, 25 януари 2007 (EET)
 
 
 
:::: Чудесни са {{)}}. Сега май ще се преработват шаблоните в статиите, поне за писателите-преводачи и феновете, не? --[[Потребител:Intery|Intery]] 21:02, 25 януари 2007 (EET)
 
 
 
::::: Няма нужда. {{)}} Шаблонът "писател" вече е преработен така, че да ползва новата система вътрешно; ще направя същото за феновете, и може да направя отделен и за преводачите. -- [[Потребител:Григор Гачев|Григор Гачев]] 23:22, 25 януари 2007 (EET)
 
 
 
:::::: Ам, а защо промени всичките новосложени инфокутии "писател" на личност? --[[Потребител:Intery|Intery]] 06:31, 29 януари 2007 (EET)
 
 
 
::::::: Почти всичките тези писатели са и нещо друго - фенове, издатели и т.н. Почвам да се чудя дали надстройващите инфокутии, като "писател" не са по-скоро вредни, отколкото полезни... -- [[Потребител:Григор Гачев|Григор Гачев]] 19:20, 29 януари 2007 (EET)
 
 
 
:::: Реших да пробвам да сложа вложките за преводач и писател в статията за [[Елена Павлова]]. Струва ми се, че има проблем с параметър "жанрове" във вложката за преводач.
 
:::: А ако в статията има "инфокутия писател", къде трябва да се вмъкне "инфокутия вложка преводач"? --[[Потребител:Intery|Intery]] 18:58, 26 януари 2007 (EET)
 
 
 
::::: Проблемите с "жанрове" оправени {{()). А ако в статията инфокутията е "писател", уви, трябва да се промени на "личност", и писателската й част да се отдели във "вложка писател" (вложката е направена така, че отделянето да е максимално просто). -- [[Потребител:Григор Гачев|Григор Гачев]] 20:24, 26 януари 2007 (EET)
 
 
 
:::::: Ах, ти, а защо каза, че нямало нужда да се преработват {{)}}. Тичам да си качвам брояча с [[:Категория:Преводачи]]. --[[Потребител:Intery|Intery]] 20:42, 26 януари 2007 (EET)
 
 
 
----
 
Да не започвам хиляда беседи с едно изречение - не е ли по-добре параметърът "професия" (или съответно "други-професии") да се премести към инфокутия личност? --[[Потребител:Intery|Intery]] 20:55, 29 януари 2007 (EET)
 
 
 
== Нужда 2 и 3 ==
 
 
 
Аз отново съм тук по нужда - трябват ми образци за Статия за място и Статия за термини. Ако някой направи такива, ще мога да си копирам от редактиране и да сменя съдържанието. Ще жертвате ли време по моя въпрос, майстори? --[[Потребител:Sol lam|Sol lam]] 19:12, 29 януари 2007 (EET)
 
 
 
: Като начало, създадени някакви пробни [[Шаблон: Инфокутия място]] и [[Шаблон: Инфокутия термин]]. За съжаление образците за цели статии още са ми мътни в ума... Абе дай да ги правим, пък като направим по десетина-двайсет от вид, ще започне да се провижда какво е нужно да има, и какво не. {{)}} -- [[Потребител:Григор Гачев|Григор Гачев]] 20:38, 29 януари 2007 (EET)
 
 
 
:: Аз да можех да правя такива работи, е-хеййй... Ама правя каквото мога, пък след това - добре че има кой да ми поправя. И преди това - да помага. Ще задържа малко писането за място, за да ми кажеш според теб трябва ли наистина да се нарояват толкова много статии. Не е лошо, но примерно за местата и термините обикновено мога да напиша по две-три изречения, което може и в самата статия за романа да се направи. Как мислиш, да ги правя ли? А няма ли някакъв начин като въведа година на издаване или изобщо свързана с нещо година, автоматично да се записва за какво се отнася. Примерно, автоматично направи на линк 1933 г., а после излиза, че трябва да я отварям и да пиша какво се е случило през нея, след като веднъж съм го написала вече. И, Гри, Intery, не ми трийте мъничетта за Ян Бибиян, скоро ще я прочета и ще ги запълня {{)}} Хайде, лек ден и ми кажете какво да правя със статиите, които се очертават твърде малки. Даже си мислех при героите да се въведат подзаглавия ГЛАВНИ и ВТОРОСТЕПЕННИ и второстепенните изобщо да се пишат заедно, със запетаи и да не се прави отделна статия за тях. Какво мислите за това? --[[Потребител:Sol lam|Sol lam]] 14:45, 30 януари 2007 (EET) П. П. Не се въздържах и направих проба на инфокутията за място. Справих се почти перфектно. Ученето най-накрая дава резултати и при мен!!! {{)}} {{)}} {{)}}
 
 
 
::: Можем да направим една статия "Теут се бунтува/Второстепенни герои", и да опишем героите като секции в нея. Уикилинкове към съответния герой можем да слагаме, като посочваме съответната секция в статията, например: <nowiki>[[Теут се бунтува - второстепенни герои#Беливран|Беливран]]</nowiki>. От друга страна обаче, може пък и да си струва да запазим статиите като отделни - българската фантастика не е чак толкова пре-свръх-богата (уви), че да задръстим уики-софтуер, способен да движи Уикипедия. {{)}} Нека засега са отделни, пък после ще видим. -- [[Потребител:Григор Гачев|Григор Гачев]] 18:15, 30 януари 2007 (EET)
 
 
 
:::: Идеята на Григор е добра. Наистина няма особен смисъл да се правят отделни статии за толкова много герои (и без това май само Sol lam има ентусиазма да ги пише {{)}}).
 
:::: А това с годините ще започне да се решава, когато се изясни какво точно ще ги правим. --[[Потребител:Intery|Intery]] 20:58, 30 януари 2007 (EET)
 
 
 
::::: Добре, вижте и по-долу - случаят с Несла ми се струва потвърждение, че трябва да има статии и за второстепенните, и за местата, понякога се оказва много полезно. Пък какво като ще са малки статиите, голяма работа! Ако преценя, ще обединявам няколко заедно. {{)}} --[[Потребител:Sol lam|Sol lam]] 13:18, 31 януари 2007 (EET)
 
 
 
== Годините ==
 
 
 
Почнал съм да ги правя на пренасочки към категориите за съответната година. В тези категории (по-точно в подкатегориите им) се очаква да се събира всичко, което е обвързано с година - издания, събития, създаване на клубове... Не всичко такова към момента обаче влиза в тези категории - добре е да помислим как да вкарваме всичко в тях, по-точно в подходящи подкатегории. -- [[Потребител:Григор Гачев|Григор Гачев]] 21:11, 30 януари 2007 (EET)
 
 
 
: Според мен е още рано да има отделени подкатегории, предполагам, че на година ще се събират по 20-30 неща най-много, а може и по-малко, така че по-добре просто по някакъв начин да може човек като чукне на годината, да излиза всичко. За мен например като интересуващ се човек така би било по-интересно и възможно да виждам наведнъж какви факти и от какъв порядък са се случили, евентуално да търся връзка помежду им. Но все пак - ти разбираш от тия неща и ти решаваш.--[[Потребител:Sol lam|Sol lam]] 13:03, 31 януари 2007 (EET)
 
 
 
:: Мисля, че нещата ще са много повече - но нищо не пречи да има отделно и обобщаващи статии, които да се допълват с допълването на категориите. Ще е доста допълнителен труд, но ако има реална нужда от такива статии, ще има и кой да го полага.
 
 
 
:: Предложения за име на обобщаващите статии? Биха могли да са и направо в категориите, но не ми се иска. Предлагам "Годишно обобщение - ???? г.". И би могло да има статия "Годишно обобщение", която е списък на обобщенията за различните години. Чакам и други предложения. -- [[Потребител:Григор Гачев|Григор Гачев]] 16:45, 31 януари 2007 (EET)
 
 
 
::: Самите години да сочат към категории е тромаво, според мен. Събират се твърде много кликвания, за да се добереш донякъде и не се добива цялостно впечатление. Това, което [[Потребител:ВТодоров|ВТодоров]] направи за няколко от годините, беше доста добра идея. Само че като се напълни с много ще стане също толкова тромаво, несистематизирано и дълго. Може би да се оставят по няколко примера от произведенията, изданията, събитията и родените и да се оставят препратки към категориите, както грубо се опитах да направя [[Потребител:Intery/Пясъчник/2006 г.|тук]]...
 
 
 
::: Само че ще има проблем при определяне на това кои от произведенията/изданията/личностите да останат на самата обобщаваща страница.
 
 
 
::: Мне, аз май нямам добри предложения.--[[Потребител:Intery|Intery]] 04:14, 1 февруари 2007 (EET)
 
 
 
Предлагам, както е в Уикипедията. Наш`та и британската. --[[Потребител:ВТодоров|В.Тодоров]] 04:31, 1 февруари 2007 (EET)
 
 
 
: Практиката в нашата Уикипедия е заета 1:1 от американската, която обаче е в противоречие с българските норми за изписване на година (само с 4 цифри, без "г."). Затова още отначало умишлено избягах от нея.
 
 
 
: Ако годините са директни пренасочки, няма да се събират излишни кликвания. И в категория може да се сложи някакъв начален текст, преди подкатегориите и страниците в нея - било кратко обобщение на най-важното, било линк към обобщение (кратко или дълго).
 
 
 
: Страх ме е обаче, че се получава дублиране на работа: категориите с времето ще поведат твърде напред, и ако няма кой непрекъснато да се поти и хаби да привежда текста в актуалност, той ще изостава. Ако е само най-важното, ще е по-лесно, но пък тогава ще има караници кое е за най-важното, и кое не е...
 
 
 
: Предлагам отначало да тръгнем с линк в категорията за година към страничка с обобщение за годината. Ако решим, че е по-удобно, лесно ще преработим линковете на шаблони, и обобщението ще се включва вътре в текста. Ако пък обобщенията се окажат непрактични, лесно ще махнем линковете или шаблоните. Така май си оставяме най-много гъвкавост за в бъдеще... Самите странички с обобщенията можем да ги направим като "Годишно обобщение - ???? г.", или "Годишно обобщение (???? г.)", и да има страница "Годишно обобщение", която удобво ги включва като списък - така достъпът до тях ще е и по двата полезни начина. -- [[Потребител:Григор Гачев|Григор Гачев]] 13:52, 1 февруари 2007 (EET)
 
 
 
== Нов живот за курвите от Несла!!! ==
 
 
 
Докато упражнявах поддържане на ентусиазма си, се натъкнах на проблем, който е много интересен. Имам съвпадение в имената на място и герой от двама различни автори. Смятам, че е станало напълно случайно, макар пък името да е много странно, но въпреки това не мисля, че Иван Попов в "Хакери на човешките души" изобщо е имал в главата си идея за метатекстови връзки с Георги Илиев и "Теут се бунтува". Несла при единия е героиня, при другия - име на място и рекламен трик, едно от най-забавните хрумвания в книгата. Та... Искам да направя така, че в една и съща статия хората да могат да прочетат и за двете неща едновременно, но може ли да има две инфокутии в една статия, просто да е разделена примерно от хоризонтална черта на две части, или пък ще е по-удачно в една инфокутия и на едно място да се опишат нещата при двамата автори, примерно: "Несла е... при ... в романа му ... ." Описание на едната, нов параграф, описание на другата. Функции в едната творба, нов параграф, функции в другата. Кое ви се струва по-добре? --[[Потребител:Sol lam|Sol lam]] 13:12, 31 януари 2007 (EET)
 
 
 
: Моето предложение е да направим както обикновено в такива случаи - статия "Несла (Хакери на човешките души)", статия "Несла (Теут се бунтува)" (ако имената ви се виждат неподходящи, предложете други), и пояснителна страница "Несла", която описва и разпределя към тези двете. {{)}} -- [[Потребител:Григор Гачев|Григор Гачев]] 16:40, 31 януари 2007 (EET)
 
 
 
::: Ама ти все гледаш да умножиш, а аз да редуцирам!!! Лесно ти е да го кажеш така, а аз как да го направя това с новите заглавия на статиите, питаш ли ме и сега как се мъча, докато нацеля категорията? {{)}} Изобщо не зная как да сменя името на вече готова беседа, тук колкото искаш се смей, но... {{(}}... --[[Потребител:Sol lam|Sol lam]] 20:12, 31 януари 2007 (EET)
 

Версия от 17:53, 10 юли 2010

5n1W1C <a href="http://nnsnefshooor.com/">nnsnefshooor</a>, [url=http://hkmwbgaxufod.com/]hkmwbgaxufod[/url], [link=http://ccxkjjezrlay.com/]ccxkjjezrlay[/link], http://kdaszbpvraws.com/