Потребител беседа:Littlebitcr4zy

От БГ-Фантастика
Направо към: навигация, търсене

Здравей! :-)

Добър ден тук! Помагай с каквото можеш, и както ти е приятно. Ако имаш каквито и да било въпроси - питай, например тук, или на моята беседа. :-) -- Григор Гачев 18:25, 21 декември 2006 (EET)

И още нещо: ти си първият потребител тук, допринесъл нещо към уикито! Затова получаваш и медал - можеш да го видиш на личната си страница. Браво - и продължавай! :-) -- Григор Гачев 00:20, 22 декември 2006 (EET)

Мисля, че долу-горе вече схващам синтаксиса ;) -- Потребител: Littlebitcr4zy
Браво! :-)
Ето и няколко дребни съвета по въпроса:
В диалозите (по беседите, като този тук) е удобно, като отговаряш на някого, отговорът да е избутан малко навътре. Избутването навътре става с едно или повече двоеточия в началото на реда (поискай редакция на страницата, и ще видиш как е направено, и как изглежда).
След като напишеш някакъв коментарн, е добре да го подпишеш. Подписването става най-удобно с две тирета и четири тилди: -- ~~~~ . Това се транслира до линк към потребителската ти страница, и час и дата. Например, за подписа на края на този ред, аз съм набрал две тирета и четири тилди, а при записването й излиза: "-- Григор Гачев 01:46, 24 декември 2006 (EET)"
Не знаех, че Сандро Георгиев е псевдоним на Александър Карапанчев. Ей сега ще направя страницата за него да е пренасочваща страница към Александър Карапанчев. :-) -- Григор Гачев 01:46, 24 декември 2006 (EET)
Моля те, не ми слагай медали, като се понауча малко тогава (сама ще си изпрося) Ухилен съм Littlebitcr4zy 23:58, 4 февруари 2007 (EET)
Абе я имай малко уважение към Наши Величества Администраторите и наградите, които присъждаме! ;-) -- Григор Гачев 00:39, 5 февруари 2007 (EET)
Хе-хе, извинявам се на Ваше Велико Височество хадминистрацията тогава Ухилен съм

Не може ли смайлито за намигване да се направи в тон с останалите? И съм объркала снощи като съм писала за "Павел Вежинов - повести" издателството е "Димитър Благоев", а поредицата - "Български писател". Аз ще го редактирам ей сега, ама незнам как се трият категориите. То даже и за заглавието имам съмнения как точно трябва да е, защото не пише повести, ами пише името и отдолу "Бариерата", "Белият гущер" и "Измерения" едно под друго, демек - няма точно определено заглавие. Ако сметнеш за нужно, можеш да го промениш по друг начин. Littlebitcr4zy 08:39, 5 февруари 2007 (EET)

Категориите могат да се трият само от Техни Величества Администраторите :-). Ние можем да ги отбележим за изтриване, като запишием най-отгоре {{бързо изтриване}} (вече го направих с Категория:Издания - Издателство Български писател).
Между другото, откакто променихме правилата за наименования на статии за издания, не е нужно да се пишат "ключове" на категориите. Тоест, конкретно при "Павел Вежинов - повести" е достатъчно да напишеш [[Категория: Издания - буква П]] вместо [[Категория: Издания - буква П|Павел Вежинов - повести]] (онова след отвесната черта служи за текст за сортиране, когато заглавието на статията не е подходящо, както беше например при Издателство Аргус/Храбри хоризонти (2006) - всички издания на Аргус се подреждаха в категориите под първата буква на заглавието - "И" - и се налагаше да се слагат ключове, за да има ред.) Май не го обясних добре :( --Intery 11:00, 5 февруари 2007 (EET)
Напротив - добре си обясняваш, щом от първия път те разбрах :-) Littlebitcr4zy 11:51, 5 февруари 2007 (EET)

Инфокутии

За втори път ме шашваш - как ги слагаш тия инфокутии? Ухилен съм Защо с такъв странен отстъп и подравняване? (Имам предвид Перпендикулярно време (Издателство Георги Бакалов, 1981) и Пурпурната цефеида (Издателство Отечество, 1982)) :-) --Intery 21:18, 5 февруари 2007 (EET)

Ами, записала съм си ги на диска за по-лесно. И явно първото е било грешно. Сега ще погледна обновената версия и ще запиша нея. А отстъпа защото премахвах плюсчетата (нали го копирах от промените на другите, а то излиза с плюсчета...). Та така... от недоглеждане явно не съм го оправила. :-)
Moже да обърнеш внимание и на форматирането на заглавията. Аз го замазвам от естетическа гледна точка, според това как ми изглежда най-добре. Но мисля, че ще е още по-добре, ако има някакъв стандарт, по който да се въвежда информацията, за да изглежда идентично всяка една страница, а не според естетическия поглед на всеки един, правил я;)). Littlebitcr4zy 21:29, 5 февруари 2007 (EET)
Ама ти оттам ли :(...
Ти ме амбицира и най-накрая се наканих да си направя подстраничка с празни по-често използвани инфокутии, да не трия всеки път указания или вече попълнени за други статии - Потребител:Intery/Инфокутии. Ако ще ти е по-лесно, копирай ги оттам :-).
За заглавията имаш предвид онова "„Пурпурната цефеида“ е сборник фантастични разкази и повести за юноши и деца." ли? --Intery 22:00, 5 февруари 2007 (EET)
Ами оттам ми, всичко оттам досега Ухилен съм Каня се да прочета "Наръчника на фена" и другите там спомагателни статии, ама да ти кажа много са ми оттегчителни тия дългите обяснения, по ми е добре директно да видя кое как става.

За форматирането нямям предвид заглавията на произведенията, ами форматирането като цяло. Отваряш примерно две статии и информацията да е подредена идентично (в смисъл да има някакви правила - "това се прави в курсив", "онова удебелено", "тук се оставя такъв интервал", "там - онакъв" и т.н. - в този смисъл, защото аз като погледна дори и моите статии се различават една от друга). Пък вероятно има вече такива правила, ама не мога да им намеря местонахождението :-) За инфокутиите - видях и много благодаря! Оттук-нататък ще ги използвам ;-) -- Littlebitcr4zy 09:50, 6 февруари 2007 (EET)

Наръчника е много полезно нещо, на мен ми беше интересен.. Но може би ти вече си си изградила основа и затова ти е оттегчителен.
За форматирането - няма проблем, я Григор, я аз винаги минаваме по новите статии точно за такива дреболии :-).
Поздрави. --Intery 10:13, 6 февруари 2007 (EET)
Сега ще ти кажа какво точно имам предвид. Отвори страницата на Агоп Мелконян и виж как е подренено вътре всичко. Първо са романи, повести (ей сега я добавих), сборници и след това разкази и пр. каквото виждаш. Според мен би било удачно това всичко да се подрежда по един и същ начин при всичките статии. Както и по-правилно би било в случая (пак според мен) двете подкатегории 'разкази' и 'сборници' да им се сменят местата. Затова си мисля, че няма да е зле да се направи една статия образец, по която да гледаме и правим останалите.
А със 'заглавия' горе имах предвид колко "===" слагаме (заглавия, подзаглавия и т.н.) на това и колко на онова... Сори, че се е получило чат, ама понякога и така става :-) -- Littlebitcr4zy 06:08, 7 февруари 2007 (EET)
Ами то има такъв образец :-) - БГ-Фантастика:Образец за статия за писател (И още няколко в БГ-Фантастика:Образци за нови страници).
По статията Агоп Мелконян има още да се размества (трябва библиографията да се раздели на произведения и издания, като въпросният раздел "сборници" да се премести към "издания"), но имам бегъл спомен, че Григор се беше захванал, та не съм пипала... --Intery 11:56, 7 февруари 2007 (EET)
Ей, благодаря ти! :-) Спести ми маса чудене и труд! ;-) -- Littlebitcr4zy 15:37, 7 февруари 2007 (EET)
Моля=).
Впрочем, за временни записи има един шаблон {{Редактирам}} ;-). --Intery 06:37, 8 февруари 2007 (EET)

Ал В

ОК за преместването, но в статиите за "Други светове" има връзки като "Ал Викърс"; предлагам да има Ал Викърс с пренасочване към Ал-дър Попов.--В.Тодоров 19:19, 13 февруари 2007 (EET)

Спокойно, то автоматично се пренасочва. И на Сандрю Георгиев така я направи Григор :-) -- Littlebitcr4zy 19:24, 13 февруари 2007 (EET)

Аха, това вече ми е ясно - така е! Сега пак за Ск.камък на Гуляшки. Фантастика ли е? Щото го има и малко-по-горе (във Фантастика); пък го има и с анонс "фантастична повест". А там където си го писал(а) е за нефантастични творби. Или нещо на мен не ми е ясно!?... Та извинявай за безпокойството :-)--В.Тодоров 21:10, 13 февруари 2007 (EET)

Aми, във фантастика трябва да е? Сега ще погледна, макар че още одеве като пита на страницата гледах уж. Aз писах в повести, в раздела Фантастика на произведенията, в издания не знам кой го е слагал. Ако там е грешката - просто го премести :-) -- Littlebitcr4zy 01:53, 14 февруари 2007 (EET)

Конфликт на редакции при Наталия Андреева

Здрасти, засякоха ни се редакциите на Наталия Андреева и съхраних моята версия, защото май бях пипала повече неща, а едва после нанесох твоята редакция (нали беше само категорията "писатели на научна фантастика", не съм пропуснала нещо?), прощавай. --Intery 23:24, 15 февруари 2007 (EET)

Здрасти! Не, нищо повече не съм добавяла, само една категория. -- Littlebitcr4zy 23:45, 15 февруари 2007 (EET)

Петър Бобев - Фаетон

Бе този негов "Феатон" не е ли "Фаетон"? Навсякъде другаде така го дават... -- Григор Гачев 19:05, 18 февруари 2007 (EET)

Така е да - моя е грешката. Понякога нали знаеш как някой имена си ги втълпяваш, че са така, а те са иначе, но тъй като са вече втълпени, упорито продължаваш да си използваш своето наименование. На мен често ми се случва май това... Оттам сигурно приказката "по-хубаво да не знаеш, отколкото да знаеш погрешно" :-) -- Littlebitcr4zy 19:24, 18 февруари 2007 (EET)

Категория:Родени във Враца

Много е приятно да създаваш категории, да:). Само че е лоша идея да се създава категория, в която няма нито една страница - излишно е и създава грешно впечатление. А и специално този тип категории се добавят автоматично от шаблона инфокутия личност (поради което си имаме Категория:Родени в Варна, но карай), така че ако се появи статия за някого, роден във Враца, тя ще отиде в Категория:Родени в Враца. Та тази мисля да я изтрия, ако нямаш нищо против (дано не съм те обезкуражила). Поздрави, Intery 01:00, 20 февруари 2007 (EET)

Не съм аз! -- Littlebitcr4zy 01:48, 20 февруари 2007 (EET)

Ето го автора:

  • (разл) (ист) . . Н Категория:Родени във Враца‎; 11:40 . . ВТодоров (Беседа | приноси) (уча се, ако не стане-сори; ако стане-велико е!)

Аз само разгледах какво е правил. Знам как се създават категории. И за автоматичното създаване знам. Това че допреди месец не знаех що е уики, не значи че съм чак толкова тъпа :(. А и с компютрите не съм толкова боса, колкото навярно предполагаш. Не мисля, че заслужавам подобно отношение, при все, че след 5-6-тата ми статия, вече взех да ги правя почти без забележки (изключвам грешките от недоглеждане, защото всички правим такива - дори и ти, особено пък ако става въпрос за редакция в 3 през ноща или след като си спал едва 3-4 часа в денонощието...), и най-важното се старая да са безупречни. -- Littlebitcr4zy 01:48, 20 февруари 2007 (EET)

:( Ужасно съжалявам! Вината е напълно моя. Гледала съм потребителят от редакцията по-горе в последните промени.
И абсолютно съм съгласна, че статиите ти са страхотни - даже мислех да помрънкам как на Евгени Константинов НЯМА за какво да се хвана, колкото и да искам да се заяждам, ама реших, че нямаш нужда от такива похвали...
Много извинявай! :( --Intery 01:55, 20 февруари 2007 (EET)

П.П. Искам само да кажа (за да не излезе, че прехвърлям вината върху ВТодоров и сега да се прехвърлиш на неговата беседа, защото изобщо не може да се говори в случая за вина), че ВТодоров не може упреква за стореното. И грешка да е - Е, и? Какво от това? Нали това е начинът да се учим (на каквото и да било). И точно това е похвалното - че искаш да се научиш, а не да разчиташ някой вечно да ти върви зад г*за... Освен това, информацията от него е толкова полезна и безценна, защото ти ще изгубиш повече време за откриването им (да не говорим, че част от тях изобщо не се намират), отколкото за форматирането им след това. Толкова мога да кажа. Лични разсъждения... -- Littlebitcr4zy 01:57, 20 февруари 2007 (EET)

Няма проблем, аз не съм от лесно обидчивите, но все пак... хора всякакви, винаги може да се каже на човек с добра дума. А тук всички сме дошли с добри намерения - от едната страна на кюпа сме - глупаво ще е да се държим дивашки спрямо един друг

Хайде, лека вечер! ;) -- Littlebitcr4zy 02:02, 20 февруари 2007 (EET)