Разлика между версии на „Списание Усури“

От БГ-Фантастика
Направо към: навигация, търсене
м (дребности, не се наемам да се оправям с времената)
Ред 1: Ред 1:
Списание Усури е месечно пълноцветно богато илюстровано списание за "границите на познанието и познанието извън тях" ориентирано към научно-популярни статии за явления и феномени и изотерични идеи. Издавано е от фирма "ГЕД". Фантастиката беше чест гост на списанието по време на управлението на главния редактор Йото Пацов. Главен художник на списанието и създател на неговия графичен облик е художникът [[Калин Николов]]. Проведен бе конкурс за къс фантастичен разказ от български автор. Публикувани бяха и статии за писатели-фантасти и художници-фантасти. След смяна на ръководния екип списанието не публикува фантастика и е ориентирано предимно към окултно-медицинската тема.
+
'''Списание „Усури“''' е месечно пълноцветно богато илюстровано списание за „границите на познанието и познанието извън тях“, ориентирано към научно-популярни статии за явления, феномени и изотерични идеи. Издавано е от фирма „ГЕД“. Фантастиката беше чест гост на списанието по време на управлението на главния редактор Йото Пацов. Главен художник на списанието и създател на неговия графичен облик е художникът [[Калин Николов]]. Проведен бе конкурс за къс фантастичен разказ от български автор. Публикувани бяха и статии за писатели-фантасти и художници-фантасти. След смяна на ръководния екип списанието не публикува фантастика и е ориентирано предимно към окултно-медицинската тема.
  
 
[[Категория: Списания|Усури]]
 
[[Категория: Списания|Усури]]

Версия от 20:23, 9 април 2007

Списание „Усури“ е месечно пълноцветно богато илюстровано списание за „границите на познанието и познанието извън тях“, ориентирано към научно-популярни статии за явления, феномени и изотерични идеи. Издавано е от фирма „ГЕД“. Фантастиката беше чест гост на списанието по време на управлението на главния редактор Йото Пацов. Главен художник на списанието и създател на неговия графичен облик е художникът Калин Николов. Проведен бе конкурс за къс фантастичен разказ от български автор. Публикувани бяха и статии за писатели-фантасти и художници-фантасти. След смяна на ръководния екип списанието не публикува фантастика и е ориентирано предимно към окултно-медицинската тема.