Разлика между версии на „Потребител беседа:Sol lam“

От БГ-Фантастика
Направо към: навигация, търсене
(Добре обясняваш:))
(Ще пробвам)
Ред 36: Ред 36:
  
 
:: Апропо - откъде взимаш тези неща? Сама ли пишеш статиите, или ги преписваш отнякъде? -- [[Потребител:Григор Гачев|Григор Гачев]] 20:23, 30 декември 2006 (EET)
 
:: Апропо - откъде взимаш тези неща? Сама ли пишеш статиите, или ги преписваш отнякъде? -- [[Потребител:Григор Гачев|Григор Гачев]] 20:23, 30 декември 2006 (EET)
 +
 +
== Ще пробвам ==
 +
 +
Добре, ще пробвам с шаблон, макар да ми се струва много препарирана работа и самата дума да ми действа смразяващо. Драснах два-три-към-6-7 реда в данните за потребител. Ние се познаваме, имахме възможност да поговорим на "Таласъмия"-та, пък и чета твоите постинги в blog-а, даже отначало влизах от там тук. Не мога да подписвам статии, в които нямам авторски принос, но пък като огледах какво е положението с информацията за някои писатели в интернет - наистина нуждата от въвеждане на данни била голяма. Смятам да потърся данни за Чавдар Мутафов и Владимир Полянов, но ще стане след 3-ти, мисля, че имам само за първия и ще се пробвам с шаблона. Чао засега и благодаря за окуражаването и напътствията :).
 +
 +
--[[Потребител:Sol lam|Sol lam]] 20:53, 30 декември 2006 (EET)

Версия от 20:53, 30 декември 2006

Здравей! :-)

И огромно благодаря за разкошните статии! Помагай когато, с каквото и колкото ти е приятно, изобщо - почивай си тук, когато ти писне от работа или друго! Хора като теб са винаги добре дошли. -- Григор Гачев 23:11, 28 декември 2006 (EET)

Благодаря

Здравей и благодаря за добрите думи. Мисля, че имам нужда от помощ. Днес пуснах беседа за романа "Ян Бибиян", но не успях да създам подкатегория в "Романи по име" - "Я" и моля да ми обясниш как или да откриеш такава и да преместиш беседата ми под тая буква. Приятно е, наистина и идеята ми харесва много:) А и усещам, че ще науча нови неща... (Написано от Sol lam)

(Прехвърлих от моята беседа абзаца тук - може би ще ти е по-удобно да виждаш при логване получените отговори. :-) )
Във всяка статия се описва към кои категории спада тя. Примерно, най-отдолу на статията се слага:
[[Категория: Романи по име - Я]]
И статията автоматично попада в категория "Романи по име - Я". Ако категорията още не съществува, линкчето за нея под статията е червено, и като го цъкнеш, се отваря прозорец за редактиране. Просто пишеш вътре "В тази категория са събрани романи, чието име започва с буквата Я".
След това добавяш отдолу: [[Категория: Романи по име]], за да попадне пък тя в категория "Романи по име", и я записваш. И всичко е наред! :-) Подкатегориите ще се добавят автоматично, точно както статиите се добавят в тях.
Мога много лесно да го направя и аз, но предпочитам да го оставя на теб, за да пробваш. Ако се получи какъвто и да е проблем, просто ми пишеш - не се бой, всичко е оправимо, експериментирай спокойно! :-) Ако пък искаш да четеш как се правят повече неща - в Наръчника е описано всичко, за което съм се сетил.
Също, може да ти е удобно, ако при правене на статии използваш готови образци, и шаблони. Ето тук ще намериш образци за най-различни статии. Копираш си образеца в празния прозорец за редактиране на новата статия, и само попълваш нужното и триеш ненужното. Примерно статията за "Пътят на Икар" съм я правил така.
Един дребен съвет: подписвай коментарите, които пишеш по беседите. Най-лесно става, като напишеш след текста си две тирета и четири тилди, ей така: -- ~~~~. При записването това ще се превърне в подпис с име, час и дата, подобен на моя (аз правя моя по точно този начин :-) ). -- Григор Гачев 19:54, 29 декември 2006 (EET)

Добре обясняваш:)

тново благодаря - добре обясняваш. Макар и начинаеща, на третия или четвъртия път се справих. Ти така ли си бил в началото? Сигурно след още няколко опита няма да ми изглежда така сложно... С авторите е по-лесно. Приятна почивка! --Sol lam 23:52, 29 декември 2006 (EET)

Пак прехвърлих абзаца от моята беседа тук. Ако му отговоря при мен, ще трябва всеки път да проверяваш беседата ми - няма да ти излезе автоматично съобщение, че имаш нови съобщения. Затова ще ти е по-лесно, ако водим целия диалог тук. (Аз така или иначе чета всичко, няма как, така че не ми пречи. :-) )
Виждам, че се справяш много добре с правенето на статии, и учиш бързо. :-) Искаш ли да драснеш няколко думи за себе си на потребителската си страница тук? Не е задължително, но някак създава усещане за запознаване. Нито пък непременно е нужно да си кажеш истинското име. :-)
Една причина да си струва да използваш готови образци и шаблони е, че те правят много красоти, и записват в много категории автоматично, без да трябва да го правиш специално. Погледни примерно статията за Йордан Радичков, или тази за Светослав Минков - изглеждат добре, а по тях е хвърлен по-малко труд за оформяне и категории, отколкото по твоите. Струва си! :-)
А дали съм бил така в началото - мислиш ли, че някой се ражда научен? :-) -- Григор Гачев 01:16, 30 декември 2006 (EET)
Апропо - откъде взимаш тези неща? Сама ли пишеш статиите, или ги преписваш отнякъде? -- Григор Гачев 20:23, 30 декември 2006 (EET)

Ще пробвам

Добре, ще пробвам с шаблон, макар да ми се струва много препарирана работа и самата дума да ми действа смразяващо. Драснах два-три-към-6-7 реда в данните за потребител. Ние се познаваме, имахме възможност да поговорим на "Таласъмия"-та, пък и чета твоите постинги в blog-а, даже отначало влизах от там тук. Не мога да подписвам статии, в които нямам авторски принос, но пък като огледах какво е положението с информацията за някои писатели в интернет - наистина нуждата от въвеждане на данни била голяма. Смятам да потърся данни за Чавдар Мутафов и Владимир Полянов, но ще стане след 3-ти, мисля, че имам само за първия и ще се пробвам с шаблона. Чао засега и благодаря за окуражаването и напътствията :).

--Sol lam 20:53, 30 декември 2006 (EET)